Jsme čistě chlapecký skautský oddíl. Momentálně máme většinu kluků ve věku kolem 13 a 14 let, ale bereme mezi sebe kluky od 11 do 15 let.

Co děláme

Snažíme se na jednu stranu klukům ukázat různorodé sporty, hry či netradiční zážitky (od akcí na kolech, přes tábory, noční hry nejen po městě, zapojení moderní techniky atd). Na stranu druhou se snažíme klukům vštípit hodnoty, které skauting zastává, jako je slušnost, zodpovědnost, samostatnost ale i určitý přehled či práce ve skupině. Tímto směrem jdou samozřejmě i jiné organizace, ale ne všechny tyto věci dětem podávají dobře stravitelnou formou – v našem případě je to většinou formou hry.

Kdy a jak se scházíme

Míváme družinové schůzky v klubovně jednou týdně, na kterých se dohodnou kluci podle svých rozvrhů na začátku školního roku. Družinku vede mladší rádce a podrádce, kteří tvoří pro družinu program s pomocí a vedením dospělých z řad vedení oddílu.

Dále míváme různé akce – jedno- až vícedenní výpravy, hry po městě, promítání či různé přespávací akce (vše lze nalézt v našem kalendáři – většinou naplánované na půlrok dopředu).

Kdo tomu šéfuje

Oddíl nyní vede Ing. Vojtěch Jošt (kontakty).

Chcete nás kontaktovat?

Napište nám na prvnioddil@skaut.cz nebo přímo vedoucím, které najdete v kontaktech.

Hledáte přihlášku?

Přihlášku ke stažení.pdf