1. chlapecký oddíl skautů Jindřichův Hradec

Bez šátku mě na Skautský den století 24. dubna 2012 nikdo neuvidí!

Stejně jako 24.duben je svátek sv. Jiří a dnem oslav skautsá stovky, je to i skautský šátkový den.

Junák vyhlásil na vyvrcholení oslav 100 let českého skautingu, na „Skautský den století“ 24. dubna 2012, celostátní „Skautský šátkový den“. K účasti na něm jsou zváni všichni členové a členky Junáka všech generací. Tisíce skautek a skautů se šátky v jeden den ukážou, jak velkou máme radost, že můžeme slavit sté (!) narozeniny českého skautingu. A i když se v ten den všichni nepotkáme, díky propojení „Skautským šátkovým dnem“ budeme slavit společně!

Co to jednoduše znamená?

Znamená to, že skautský šátek budeš mít celý den na sobě. Nemusí to být jen hnědý skautský šátek.. ale třeba šátek z intercampu nebo oficiální šátek skautské stovky. Taky to znamená, že si ho vezmeš kolem krku ve škole, ve městě, na tělocvik nebo prostě jen s kamarády ven… Tak se neboj ukázat, že právě ty jsi skautem a dej to všem najevo! Třeba právě kvůli šátku kolem krku ve škole poznáš nové skautské kamarády o kterých jsi neměl ani tušení, že jsou skauti.


Skautský šátkový den mají všichni skauti po celé republice a to ať velcí nebo malí…

Zapoj se i Ty! Půjdeš do toho?

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2020 1. chlapecký oddíl skautů Jindřichův Hradec

Theme by Anders Norén